Ako pripraviť Vegan mesko v prášku?

Potrebujeme:

200 g vegan meska v prášku
35g lahôdkového droždia
50 g hnedého misa
2 ČL korenia alebo byliniek (napr. rimský kmín, sladká paprika, tymián) korenie na rybu/kurča, bazalka, , bujón, horčiča alebo rajčinový pretlak.

Postup:

Zmiešame vegan mesko s korením a lahôdkovým droždím. Miso pastu rozmiešame v 200 ml vody a primiešame k suchej zmesi. Najprv premiešame všetko dôkladne lyžicou, potom hňásame rukami 2-3 minúty (dôkladne). Zmes necháme v privretej miske odpočívať v chladničke niekoľko hodín. Najlepšie cez noc. Môžete ho variť hneď, ale lepšiu konzistenciu má keď ho necháte odležať.

Vo veľkom hrnci alebo v širokej panvici dajte variť vodu. Dáme na dno naparovák obrátený a naň položíme plytký tanier. Dáme pokrývku. Keď sa začne voda variť, pokrývku dáme dolu a tanier potrieme trocha vodou, aby sa plátky následne neprilepili. Z cesta vytvarujeme pomocou rúk 8 -10 placiek. Rozložíme ich na tanier a zakryjeme pokrývkou. Dusíme zakryté asi 25 minút. Pravdepodobne sa tam všetkých 10 kusov nezmestí, takže bude treba urobiť dve várky.

Keď sú hotové môžete ich rovno servírovať. Nakrájajte na rezančeky, alebo ich môžete jemne potrieť olejom a opiecť na panvici. Hodia sa akejkoľvek prílohe – ryža, zelenina, zemiaky, zemiaková kaša…

VOC cenník

Mesko Vegan prášok 1 kg
5,90 € bez DPH
7,08 € s DPH

Mesko Vegan chladené 1 kg
7,90 € bez DPH
9,48 € s DPH

Mesko Vegan prášok 25 kg
122,50 € bez DPH
147 € s DPH